Hodnocení soustředění v plaveckém areálu v Děčíně

19.8. – 26.8.2012

Fotogalerie                                                                                                                                  Výsledky kontrolních závodů

 

Soustředění v Děčíně se účastnilo 36 plavců ve věkové kategorii 1993 – 2004, chod byl  zajištěn celkem 7 plaveckými trenéry, o kondiční přípravu se postaral Vojta Dědek (pauzující talentovaný triatlonista).

Společně s námi se soustředění již tradičně účastnila skupinka 10 plavců z plaveckého klubu Mariánské Lázně s jejich dvěma trenéry Martinou a Karlem. Spolupráce je oboustranně výhodná jak pro děti, tak pro trenéry.

 

V děčínském areálu jsme byli poprvé a krom obrázků z webu, jsme nevěděli, co nás čeká. Bydlení, strava a tréninky v plaveckém areálu, obědy a večeře zajištěny v restauraci Kocanda, nedaleko od areálu.

Pobyt nakonec předčil všechna očekávání.  Po úvodním šoku, který jsme měli při příjezdu, kdy areál ve 40°C vedru praskal ve švech a nedovedli jsme si představit  kde budeme plavat,  se naše obavy rozplynuly. Ochota vedení  a všech pracovníků byla maximální, snažili se nám vyjít vstříc v našich požadavcích, abychom zrealizovali soustředění podle plánu.

Jmenovitě chceme poděkovat vedoucímu areálu ing. Igoru Bayerovi a manažerce  Haně Petrové, panu Kloučkovi a Bauerovi i všem plavčíkům a personálu v bufetu.

 

 

Restaurace Kocanda, stylový podnik, dodal soustředění poslední pěknou tečku. Milá obsluha, výborná domluva a chutná strava. Pro příště doladíme lépe skladbu jídelníčku, to slibujeme našim hladovcům, kteří měli po sladkých večeřích brzy chuť tlačit další jídlo. Majitelce restaurace Kocanda paní Evě Šotkové děkujeme za veškerý servis a ochotné jednání.

  

 

Zázemí bylo výborné a zbytek byl na nás pracovnících a dětech. V plaveckém tréninku jsme se zaměřili na  techniku všech plaveckých způsobů, abychom byli do další sezóny lépe technicky vybaveni. Nebyla zanedbána ani suchá příprava. Okolí Děčína je nádherné, plno přírodních úkazů a rozvoj fyzické přípravy tak šel ruku v ruce s poznáváním okolí. O všestrannost a pestrost nebyla nouze. Vše je zdokumentováno a je možno nalézt ve fotogalerii.

 

Pro příště je potřeba podat rodičům, především mladých plavců, podrobnější informaci o vybavení – některá švihadla nebyla použitelná na skákání, ale byla pěkně barevná:-), některá kola byla nevhodná do terénu, ale na nákupy se hodila dobře:-)(košíky, nosiče atd…). Zapisujeme si a příští rok půjdou přesnější instrukce.

 

Poděkování za realizaci soustředění patří všem pracovníkům oddílu, plavcům, rodičům, již zmíněnému personálu areálu a restaurace.

Za finanční přispění děkujeme MUDr. Stanislavu Poustkovi a Martinu Burleovi.

 

Děkujeme také městu Karlovy Vary a Karlovarskému kraji za finanční podporu celoroční činnosti plaveckého oddílu.